Негізгі / Лайфстайл / Спорт / Жаңалықтар / Қазақстандық пара жүзушілер халықаралық жарыста 43 жүлде жеңіп алды
Қазақстандық пара жүзушілер халықаралық жарыста 43 жүлде жеңіп алды

2020 жылдың 25-26 қаңтар аралығында Минск қаласында жүзуден көру қабілеті төмен және тірек-қимыл аппараты зақымданған мүгедектер арасындағы Беларусь Республикасының ашық чемпионаты өтті.

Чемпионат Халықаралық паралимпиада комитетінің аясында ұйымдастырылды. Оған әлемнің 7 мемлекетінен (Әзірбайжан, Қазақстан, Түркия, Украина, Литва, Молдова және Беларусь)150-ден аса спортшы қатысты.

Қазақстан Республикасының намысын  Ұлттық паралимпиадалық құрама командасының 15 жүзушісі қорғады. Спортшыларымыз жалпы 43 медаль ұтып алды: 21 – "алтын", 13 – "күміс" және 9 – "қола".

Спортшылардың көрсеткен нәтижелері (IPC) Халықаралық паралимпиада комитетінің 2020 жылғы әлемдік рейтингісіне енгізіледі.

2020 жылғы Беларусь Республикасының ашық чемпионатына қатысқан жеңімпаздар мен жүлдегерлердің тізімі: 

АТӘ

Спорттық класс

Қашықтық

Орын

1

Әнуар Ахметов

S13/SB13/SM13

100 м брасс

1

 

 

 

100 м арқамен

1

 

 

 

100 м баттерфляй

3

2

Айбек

 Искра

S13/SB13/SM13

100 м арқамен

2

 

 

 

200 м кешенді жүзу

2

 

 

 

100 м брасс

3

3

Андрей Афанасьев 

S12/SB12/SM12   

50м еркін жүзу

3

 

 

 

50м брасс

2

 

 

 

100м брасс

1

4

ӘлияРахимбекова

S12/SB12/SM12    

50м еркін жүзу

1

 

 

 

 

50м брасс

2

 

 

 

100м брасс

2

 

 

 

200м кешенді жүзу

1

5

Анатолий Федоровский 

S10/SB9/SM10   

50м арқамен

3

 

 

 

50м баттефляй

2

6

Алина Дубинина

S8/SB7/SM8

50 м еркін жүзу

1

 

 

 

100 м еркін жүзу

1

7

Дмитрий

Ли

S10/SB9/SM10

50 м еркін жүзу

2

 

 

 

400 м еркін жүзу

1

  8

Наталья Звягинцева

S6/SB5/SM6

50 м еркін жүзу

1

 

 

 

100м арқамен

1

  9

Сергей

Кинах

S10/SB9/SM10

50м еркін жүзу

1

 

 

 

100м еркін жүзу

1

 

 

 

400м еркін жүзу

3

 

 

 

50м баттерфляй

1

 10

Оксана Митякова

S6/SB6/SM6

50м арқамен

1

 11

Роман Потапов 

S12/SB12/SM12     

50м брасс

3

 

 

 

100м брасс

2

 

 

 

50м арқамен

2

 12

Роман Агалаков

S13/SB13/SM13   

50м еркін жүзу

1

 

 

 

50м баттефляй

2

 

 

 

100м еркін жүзу

2

 

 

 

100м баттерфляй

1

 13

Мансурбек Ибрашев

S11/SB11/SM11

50 м еркін жүзу

3

 

 

 

100 м еркін жүзу

2

 

 

 

50 м арқамен

1

 14

Нұрәлі Советханов

S13/SB13/SM13   

100 м брасс

2

 

 

 

100 м еркін жүзу

3

 

 

 

50 м брасс

1

 

 

 

50 м еркін жүзу

3

 15

Сиязбек Далиев

 

S5/SB6/SM5

50 м баттерфляй

1

 

 

 

50 м еркін жүзу

1

 

 

 

50 м арқамен

1

 

 
Дайындаған: Айбар Рысдәулет

Қосылған күні: 27 қаңтар, 14:42
Тегтер: спор, паражүзу,